25 Nisan 2015 Cumartesi

Gezilecek Görülecek Yerler - Wilhelma Hayvanat Ve Botanik Bahçesi 1 / Wilhelma Wilhelma Zoologisch-Botanischer Garten Stuttgart

 Wilhelma Zoologisch-Botanischer Garten Stuttgart - Wilhelma The Zoological and Botanical Gardens

Bloğa ağır ağır ekliyorum diyorum arada fotoğrafları lakin bu çok fazla ağır . O kadar ki 5 yıl önceki resimleri ancak ekliyorum. Soğuk bir kış gününde dona dona ne kadar çekebildiysem çekmişim. Eve döndüğümüzde ısınmak için battaniyelere sarıldık. Gelelim ismine; Yıllardır her türlü makineyi alırız içinden neredeyse karınca ülkesinin lisanında  kullanma talimatları vardır Türkçe yokdur ya... Bende önce Türkçe, Almanca , sonra İngilizce olmadı bulursam Fransızca eklesem mi diye düşündüm?
Osmanlı İmparatorluğu  döneminde Abdülhamit Han ve 2.Wilhelm arasında dostluk ve hediyeleşmeler mimari alanda da kendisini göstermiş. Alman Çeşmesini Sultanahmet Meydanına  konduruveren İmparator bu dostluğun isbatını ülkesindede yaşatmış.

Dünya üzerindeki sayılı büyük parklardan biri. 1000'in üzerinde hayvan 7000'den fazla bitki türünü barındırdığı yazılı sayfalarında. Ahh bir görsem der misiniz bilmem ama ben devam edeceğim eklemeye. Zira  fotoğraflar çok vakit kısıtlı seçtikçe ekleyeceğim.

1 yorum :

Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Siz de başvurun kazanan olun, farklı kategorilerde çok sayıda site ödüller için yarışıyor. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
Tel: +90212 330 9707Yorum Gönder