7 Eylül 2017 Perşembe

Geçmiş Kurban BayramıMüslüman kardeşlerimizin acısıyla geçen bayramı pastayla tatlandırmak istedik belki...Şeker hamurunu doğum günü pastalarında kullanıyorum. Diğer günlerde çikolatalı ganaj en çok tercih ettiğimiz. Bunun içine krema hazırladım dışını biraz daha hafif olması için ince bir tabaka krem şanti ile sıvayıp süsledim.

Hani çook ilerledik falan deniyor ya? Yok! Olduğumuz yerde sayıyoruz biz! Bayramlar benim çocukluğumda nasıl geçiyorsa öyle geçiyor. Yer değişiyor durum değişmiyor. SSCB'nin dağılma sürecinde Türklere yapılan zulümleri dinlerdik. Sonra Afganistan'a atılan bombaları, sonra Irak, Kuveyt , Bosna, Suriye ve bu bayram Arakan. Zulmeden değişmiyor zulmedilende. Batı'nın müslüman kıyımı bayramlarda katlanarak önümüze geliyor. Sahne farklı yazar ve yönetmen aynı. Biliyorlar ki kardeşi ağlarken müslüman da gülemez. Bayramda ağlatalım diyorlar.

Bu yad eller bir de bizim eller var. Arkadaş insan bıkmaz usanmaz mı ya? Her kurban bayramında aynı teraneyi başka kokoş teyze söylüyor. Kesmeyin koyunları, kıymayın danalara. Niye? Hepsini mumyalayıp piramit anıtlarda mı saklayacaksınız? Bu hesapça balıkçılığında durması lazım. Masum balıkçıklar oltaya geldi mi hayatları bitiyor...Hatta her türlü deniz mahsülü yakalanıyor. Lakin o dini vecibe olmadığından kimse karışmıyor..

Kendi dini inancında yoksa kesmezsiniz kesene de maydanoz olmayın. Biz karışıyor muyuz sizin çamınıza, hindinize? Yılbaşında yapılan aydınlatmayla ülkenin bir aylık elektrik sarfiyatı sağlanır.